+90 (543) 547 89 90+90 (538) 821 60 64

Hakkımızda

Hakkımızda

Erkuran Hukuk ve Danışmanlık, Av. Alperen Erkuran ve Av. Hakan Erkuran tarafından 2023 yılında kurulmuş olup hem İngilizce hem de Türkçe dillerinde müvekkillerine avukatlık hizmeti vermekte ve danışmanlık yapmaktadır. Adana'da bulunan ofis, aynı zamanda çözüm ortakları aracılığıyla İstanbul ve Ankara'da da hukuki hizmet vermektedir.

Hukuk büromuzun verdiği hizmetlerin başında Gayrimenkul ve İmar Hukuku, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Hukuku, Kat Mülkiyeti Hukuku, Şirketler Hukuku, Vergi ve İdare Hukuku, Tüketici Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku ve Ceza Hukuku alanları gelmektedir. Bu faaliyet alanlarına bağlı olarak hukuk büromuz; müvekkillerini mahkemeler ve kamu kurumları nezdinde temsil etmekte, sözleşme müzakere süreçlerini yürütmekte ve müvekkillerine günlük taleplerine yönelik hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hukuk büromuz, çalışmalarını müvekkil odaklı bir yaklaşımla yürütmekte olup müvekkillerinin menfaat ve ihtiyaçları doğrultusunda profesyonel, etkin ve hızlı hukuki hizmetler sunmaktadır.

Avukatlarımız

AV. ALPEREN ERKURAN

AV. ALPEREN ERKURAN

Kurucu Avukat

Av. Alperen Erkuran, 2020 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden yüksek onur öğrencisi olarak mezun olduktan sonra İstanbul Barosu’na kaydolmuş ve inşaat, mimarlık, kimya, tekstil gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok şirkete Gayrimenkul ve İmar Hukuku, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Hukuku, Vergi ve İdare Hukuku, Şirketler Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku alanlarındaki uyuşmazlıklarında hukuki danışmanlık hizmeti sunmuş ve mahkemeler nezdinde müvekkillerini temsil etmiştir.

Özellikle arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi, gelir paylaşımlı inşaat sözleşmesi, inşaat projesi yönetim hizmeti sözleşmesi, distribütörlük sözleşmesi, franchise sözleşmesi ile diğer ticari sözleşmeler de dahil olmak üzere çeşitli sözleşmelerin hazırlanması ve müzakere süreçlerinin yürütülmesi konusunda sözleşme danışmanlığı hizmeti vermiştir. Ayrıca, kat irtifakı ve kat mülkiyeti kurulması, riskli yapının tespiti, yıkımı ve arsa payı satışı, intikal işlemleri gibi İnşaat Hukuku, Kentsel Dönüşüm Hukuku, İmar Hukuku, Miras Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku alanlarında doğabilen hukuki işlemlerin yerine getirilmesi ve hukuki sorunların çözümü noktasında müvekkillerini kamu kurumları nezdinde temsil etmiştir.

Halihazırda İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Özel Hukuk alanında Yüksek Lisans eğitimine devam etmekte olup Kentsel Dönüşüm Hukuku alanında bilimsel çalışmalarını yürütmektedir. Ayrıca, iyi derecede İngilizce bilmekte olup müvekkillerine İngilizce ve Türkçe hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

AV. HAKAN ERKURAN

AV. HAKAN ERKURAN

Kurucu Avukat

Av. Hakan Erkuran, 2020 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Adana Barosu’na kaydolmuş ve Ceza Hukuku, Sigorta Hukuku, Gayrimenkul ve İmar Hukuku, Miras Hukuku, Vergi ve İdare Hukuku, Şirketler Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanlarındaki uyuşmazlıklarda hukuki danışmanlık hizmeti sunmuş ve mahkemeler nezdinde müvekkillerini temsil etmiştir.

İyi derecede İngilizce bilmekte olup müvekkillerine İngilizce ve Türkçe hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.